XXIV Międzygminne Zawody Szachowe

 

 

Parafialny Klub Sportowy Albert w Myślenicach, Myślenicka Akademia Talentów, Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie oraz Prywatne Szkoły Teresy i Andrzeja Osińskich w Myślenicach pragną serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do udziału w XXIV Międzygminnych Zawodach Szachowych Myślenice – Dobczyce, październik 2018 – kwiecień 2019, których inauguracja odbędzie się w budynku Prywatnych Szkół w Myślenicach przy ul. Kazimierza Wielkiego 53 w dniu 25 października(czwartek) 2018r. o godzinie 16.00.

Zawody składają się z cyklu 7 comiesięcznych turniejów, rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, po piętnaście minut na zawodnika.

Celem zawodów jest upowszechnienie królewskiej gry wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zapewnienie najmłodszym pożytecznego spędzania wolnego czasu, rozwój zainteresowań uczniów wydarzeniami sportowymi, popularyzacja dyscypliny w gminie i powiecie oraz umożliwienie sportowej rywalizacji miłośnikom szachów.

Zawody te mają długą tradycję, zapoczątkowane zostały w 1995r. przez Parafialny Klub Sportowy Albert w Myślenicach oraz LKS Elektron Dobczyce. Organizacja zawodów odbywa się na zasadzie społecznego wolontariatu osób w nie zaangażowanych, zaś rozgrywki co roku przyciągają blisko stu szachistów.

Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności w rywalizacji z innymi zawodnikami lub stawiają pierwsze kroki w królewskiej grze. Po zakończeniu całego turnieju najlepsi uczestnicy otrzymują nagrody i dyplomy, zaś zwycięzcom przyznawane są puchary.

Terminy kolejnych turniejów:
25.10.2018, 22.11.2018, 20.12.2018, 10.01.2019, 21.02.2019, 21.03.2019, 25.04.2019